Yeni Sezon Ürünler Bavulcunuz'da BavulValiz

Türkiye’nin en güzel tatil beldeleri

Türkiye'nin en güzel tatil beldeleri

Türkiye’nin en güzel tatil beldeleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen yerlerini sizler için sıraladık.

Bodrum

Bodrum, Antik çağlarda Halikarnassos olarak bilinen, tarihte de en önemli yerleşim merkezlerinden biri oldu. Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyecek olan Bodrum, Aspat Koyu, Bardakçı Koyu, Tavşan Adası, Uyku Vadisi, Değirmen Şelalesi gibi daha birçok güzelliği keşfetme imkanı sunuyor.

Çeşme

Çeşme, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. Türkiye’de tatil denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biridir. İlçenin doğusunda Urla ilçesi; kuzeyinde, batısında ve güneyinde Ege Denizi bulunuyor. Çeşme’de görülmesi gereken yerler arasında, altın sarısı kumsallarıyla Ilıca, butik otelleriyle Alaçatı yer alıyor. Ulaşımın oldukça kolay sağlandığı Çeşme, Türkiye’de bir şehirle ilçe merkezi arasında otoyola sahip tek belde olarak öne çıkıyor.

Kuşadası

Kuşadası Türkiye’nin Aydın iline bağlıdır. Antik çağlarda, Anadolu’nun Akdeniz’e açılan başlıca limanlarındandır. Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin uğrak notları arasında bulunan Kuşadası, dünyaca ünlü saklı cennet olarak bilinen Zeus Mağarası ile eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor.

Ayvalık

Türkiye’nin Balıkesir ilinin bir ilçesi olan Ayvalık, şehrin batısında Ege Denizi kıyısında yer alıyor. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinde biri olmakla beraber, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ayvalık, yaz aylarında tatilcilerden yoğun talep görüyor. 2017’den bu yana UNESCO Dünya mirası geçici listesinde yer alan Ayvalık, doğal ve tarihi güzellikleri, Sarımsaklı Plajı, Cunda Adası ile tatilcilerin tercihlerinde ilk sıralarda bulunuyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

0
  0
  Sepet'in
  Sepetiniz boşMağazaya Dön
  Konuşmayı Başlat
  Canlı Destek
  Merhaba 👋,
  Nasıl Yardımcı Olabiliriz?